Dansekurs Reggaeton Oslo – Nivå 1

Reggaeton Nivå 1/Nybegynner (Ungdom/voksne)
Kursstart:
Torsdager fra 3/9 kl 19.30 (55 min)
Ingen dans i høstferien uke 40
Pedagog/innstruktør: Kamelia
Lengde: 13 uker
Pris: 2500,-


Nye 13-ukers kurs starter i september. Påmelding er åpen!


Informasjon om ferie og fridager for dansekurs:
Info om ferie, fridager og dansekursets varighet, finner du på siden «praktisk informasjon».
Gå til praktisk informasjon

Om kurset:

Kursbeskrivelse reggaeton dans:

Reggaeton er en moderne urban latin-dansestil som har utviklet seg parallelt med reggaetonmusikken fra Puerto Rico og den latinamerikanske klubbkulturen. Dansen kjennetegnes av sterke rytmiske bevegelser, tydelig musikalitet og et fokus på kroppskontroll, groove og personlig uttrykk.

Musikken er bygget rundt den karakteristiske dembow-rytmen som stammer fra jamaicansk musikktradisjon, som gir reggaeton sitt særegne driv og sin umiddelbart gjenkjennelige puls. Dansen tolker denne rytmiske strukturen gjennom hoftearbeid, isolasjoner, kroppsbølger, dynamiske nivåskifter og energiske bevegelser som følger musikkens aksenter og groove.

I motsetning til mange tradisjonelle latin-danser danses reggaeton som regel individuelt og gir stor frihet til personlig stil og fortolkning. Derfor er improvisasjon, musikalitet og tilstedeværelse viktige elementer i dansen. Moderne reggaeton henter inspirasjon fra flere urbane uttrykk, men har utviklet sitt eget tekniske og estetiske språk gjennom flere tiår med latinamerikansk klubb- og scenekultur.

På kurset arbeider vi med grunnleggende teknikk, rytmeforståelse, isolasjoner, koordinasjon og musikalitet. Gjennom øvelser og koreografier utforsker vi hvordan kroppen kan brukes til å tolke musikken på en naturlig og energisk måte, samtidig som hver deltaker utvikler sitt eget uttrykk og sin egen stil.

Musikken du møter på kurset representerer både klassisk og moderne reggaeton, med artister som Daddy Yankee, Don Omar, Bad Bunny, Karol G, Rauw Alejandro, Feid og J Balvin. Dette er musikk som i dag preger alt fra latinamerikanske klubber til internasjonale hitlister og store dansescener verden over.

Nivå:

Nivå 1/nybegynner. Her legger vi vekt på de grunnleggende elementene ved dansen, ved hjelp av koreografier lærer du grunnleggende bevegelsesmønstre for reggaeton.
Det blir jobbet «lagvis» med de forskjellige grunnrytmene, balanse, «look’en» og basicstrinn, slik at du får en god forståelse av dansestilen og utførelse av trinn og bevegelser.

Hvis man ønsker å gå samme nivå flere sesonger, så er det nye koreografier hver sesong, slik at du alltid lærer noe nytt.

Rabatt, tøy mm:

Anbefalt tøy: På disse dansekursene er lett og ledig treningstøy, det som er komfortabelt for deg. Kun rene innesko er tillatt i salene.

Vennerabatt: Ta med deg vennene dine på dansekurs og du får 100,- avslag i kursavgiften pr påmeldte venn. (Gjelder ikke partner på parpartier).

Rabatt flere kurs: Ønsker du å gå flere kurs, er det 10% rabatt på kurs nr to og tre.

Vip-kunde: Ønsker du å gå på flere enn tre kurs i uken tilbyr vi vip-kunde rabatt. Vi kan tilby delbetaling av kursagvift til våre vip-kunder. Les mer om vip og bestill her

Betaling, reglement, m.m.:

Betaling: Faktura sendes til oppgitt mailadresse 7-10 dager før dansekurset starter opp, husk å oppgi mailadresse til en foresatt hvis eleven er under 18 år. Dersom du ønsker papirfaktura sendt i posten, trenger vi informasjon om dette på påmeldingsskjemaet. Les mer om betaling og faktura her.

Reglement, betingelser, m.m.: Gå til reglement for danseskolen og betingelser for påmelding til dansekurs her.

Rabatter flere dansekurs:

Ønsker du å kombinere reggaeton kurset med andre dansekurs i uken? Vi har rabatt på kurs nr 2, 3 osv.

Les mer om rabatter her.

Går du mer en 3 kurs i uken lønner det seg å være VIP medlem.

Les mer om VIP medlem her